Antykorozja konstrukcji stalowych

Zauważyłeś rdzawy nalot na powierzchni komina, wieży czy silosu? Czas na skorzystanie z naszych usług antykorozyjnych dla konstrukcji stalowych! Warto zawczasu podjąć kroki mające na celu uchronienie obiektu przed korozją! Jeśli zlecisz nam zabezpieczenie konstrukcji stalowej możesz być pewien, że rdza nie pojawi się ponownie przez długie lata.
Antykorozja konstrukcji stalowych składa się z kilku kroków. Na początku dokonuje się wstępnej oceny obiektu i stopnia skorodowania elementów. Na podstawie tej analizy dobiera się odpowiedni rodzaj powłoki oraz ustala sposób czyszczenia. Następnie przygotowuje się powierzchnię do malowania: wykonuje się czyszczenie lub piaskowanie, odtłuszczenie i nakłada farbę podkładową. W niektórych przypadkach konieczne będzie malowanie przeszkodowe, jeśli obiekt przekracza pewną wysokość opisaną w prawie. Ostatnim etapem jest malowanie farbą nawierzchniową, która ma właściwości antykorozyjne.
Wyróżniamy następujące rodzaje farb zabezpieczających:

  • alkidowe;
  • poliuretanowe;
  • epoksydowe;
  • chlorokauczukowe.

Rodzaj farby zależy od właściwości malowanej powierzchni i tego, na jakie czynniki konstrukcja musi być odporna. Oczywiście nie musisz sam dokonywać wyboru – nasi specjaliści wskażą Ci odpowiedni produkt i zajmą się jego aplikacją. Malowanie wykonujemy różnymi technikami, ich wybór również zależy od kilku czynników, jak kształt czy struktura konstrukcji. Można wyszczególnić malowanie ręczne, pneumatyczne oraz hydrodynamiczne.
Antykorozja konstrukcji stalowych to jedna z wielu usług, jakie oferujemy naszym klientom na terenie całej Polski. Zapraszamy!